W jaki sposób sprawić, aby wieczór panieński był po prostu ciekawszy? Oczywiście przygotować wcześniej jakieś gry, które ożywią atmosferę! Nie pozostawiajcie wszystkiego w rękach świadkowej, ciężko jest samej zorganizować taką imprezę. Możecie podzielić się obowiązkami, wtedy przygotowania przebiegną po prostu sprawniej. A jakie ciekawe zabawy polecamy na tą wyjątkową imprezę? Sprawdźcie nasza listę pomysłów!

Ciekawy wieczór panieński?

 

Zróbcie listę zadań dla głównej bohaterki wieczoru, które musi wykonać tej nocy. Postarajcie się, aby były one po prostu śmiesznie, a nie zbyt wyzywające i krępujące. Mają one stanowić zabawne wyzwanie,  a nie zadania nie do przejścia. Jednak nie może się to obejść bez udziału mężczyzn. Możecie kazać młodej chociażby pozyskać od panów jakąś część garderoby. Popularnym wyzwaniem jest również zebranie numerów telefonów od kilku barmanów! Na pewno będzie ubaw!

Stylizacja na wieczór panieński

Tego wieczoru możecie się ubrać nieco inaczej, polecamy humorystyczne zestawy! Kilka dni wcześniej wybierzcie się do lumpeksu i skomponujcie jakieś śmieszne zestawy. Na pewno będziecie przykuwać uwagę i sprawi Wam to duży ubaw. Jeśli taki pomysł na wieczór panieński nie przypadnie Wam do gustu, możecie zdecydować się na innego rodzaju stylizację.

Poniżej zamieszczam krótką wypowiedź mojej znajomej wizażystki, która ma duże doświadczenie w przygotowywaniu dziewczyn na wieczory panieńskie, często wybieranymi stylizacjami są pin up oraz lata dwudzieste.

Dziewczyny uwielbiają zaszaleć ze swoim wyglądem, szczególnie jeśli chodzi o wieczór panieński. Faktycznie bardzo popularny jest motyw pin-up, ale na tym polu nie ustępują mu również stylizacje z lat dwudziestych czy trzydziestych. Z pewnością jest to lepsza alternatywa niż popularna niegdyś na imprezach panieńskich czerń i biel”.

(Podaję link do źródła, jakbyście chcieli zobaczyć przykładowe stylizacje – wieczór panieński Wrocław)

 Dobrym pomysłem jest także wynajęcie zawodowej stylistki, która może przygotować dla Was różne zestawy ubrań. Można to również połączyć z pomysłem na prezent dla Panny Młodej. W jaki sposób? Personal shopping! Stylistka wykona przegląd szafy i zabierze Pannę Młodą na zakupy. Oczywiście nie musi się to odbyć tego samego dnia co wieczór panieński. Możecie na przykład wręczyć tak zwany voucher, dzięki któremu Panna Młoda osobiście będzie mogła się umówić na pasujący jej termin.

Urozmaicenie wieczoru panieńskiego

Gdy będziecie jeszcze w domu, czas tak spędzony możecie wzbogacić o nietypowe zabawy. Dobrze aby nawiązywały klimatem do wieczoru panieńskiego. Możecie na przykład stworzyć dla Panny Młodej suknię ślubną z papieru! Salwa śmiechu murowana! A może  by tak powspominać trochę? Możecie przygotować tak zwaną karteczkową zabawę. Każda z Was musi napisać na kartce  papieru najbardziej śmieszną historię z panną młodą. Opisy pijackich wybryków jak najbardziej wskazane! Sprawdzoną grą na każdą domówkę są kalambury. Gra może z pozoru nie jest tematycznie związania z wieczorem panieńskim, ale możecie ją trochę zmodyfikować, według własnych gustów 🙂

Quiz z pytaniami – czyli jak dobrze znasz swojego partnera

Zasada gry jest bardzo prosta. Musicie przyszykować listę pytań, które najpierw zadacie panu młodemu, a następnie, już na wieczorze panieńskim, te same pytania zadajecie młodej. Cała zabawa polega na tym, że panna młoda musi udzielić takich samych odpowiedzi. Za każdą niezgadzającą się odpowiedź pije karniaka! Trzymajcie kciuki, aby większość odpowiedzi się zgadzała! Nie chcecie chyba później wynosić na rękach pannę młodą z jej imprezy :]

Gier i zabaw na wieczór panieński jest cała masa, ale cztery powyższe są na tyle uniwersalne, że powinny spodobać się każdej uczestniczce imprezy!